sobota, 14 marca 2015

Jan Danek - ''Uprawa Maliny i Jeżyny''

Jan Danek - Uprawa Maliny i Jeżyny

Autor: Jan Danek
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 102
Rodzaj okładki: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-61574-46-0


Tym razem w moje ręce dostał się poradnik dla producentów malin i jeżyn. Jako, że planowałam posadzić pewną ilość malin, postanowiłam bardziej zagłębić się w temat ogrodnictwa. Wychodzę z założenia, że jeżeli już chcesz się podjąć jakiegoś wyzwania, staraj się zrobić to jak najlepiej.

Książka ta została stworzona zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych plantatorów. Omawia cały zakres prac przy uprawie maliny i jeżyny, począwszy od znaczenia dietetycznego po pielęgnowanie roślin. Przedstawia cechy charakterystyczne odmian wraz ze zdjęciami. Dodatkowo w przejrzysty sposób ukazuje statystyki dotyczące min. średniego rocznego plonu czy tez masy owoców w zależności od typu uprawy.

Jej autorem jest Jan Danek, absolwent WSR w Krakowie. Staż naukowy zdobywał min.
w Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu stanu Arkansans jak i Szkockim Instytucie Produkcji Roślinnej w Invergowire.Poradnik Jana Danka jest jednym z najlepszych źródeł informacji z zakresu uprawy maliny i jeżyny, gdyż to właśnie on jest autorem lub współautorem 15 odmian maliny w tym tak popularnych w naszych ogrodach odmian jak Polka i Polana. Zdobywał również od 1967 do 2012 roku doświadczenie w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej, więc jeśli marzy wam się uprawa maliny i jeżyny, wydanie II poprawione
i uzupełnione będzie dla was odpowiednim materiałem szkolącym teoretycznie.

1 komentarz:

  1. Nie mam pojęcia o tych rzeczach, więc taka książka na pewno by się przydała.

    OdpowiedzUsuń