Jan Danek - ''Uprawa Maliny i Jeżyny''

Takie książki - Taka Troche o Jan Danek - Uprawa Maliny i Jeżyny
Jan Danek - Uprawa Maliny i Jeżyny

Autor: Jan Danek
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 102
Rodzaj okładki: miękka
Format: A5
ISBN: 978-83-61574-46-0


Tym razem w moje ręce dostał się poradnik dla producentów malin i jeżyn. Jako, że planowałam posadzić pewną ilość malin, postanowiłam bardziej zagłębić się w temat ogrodnictwa. Wychodzę z założenia, że jeżeli już chcesz się podjąć jakiegoś wyzwania, staraj się zrobić to jak najlepiej.

Książka ta została stworzona zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych plantatorów. Omawia cały zakres prac przy uprawie maliny i jeżyny, począwszy od znaczenia dietetycznego po pielęgnowanie roślin. Przedstawia cechy charakterystyczne odmian wraz ze zdjęciami. Dodatkowo w przejrzysty sposób ukazuje statystyki dotyczące min. średniego rocznego plonu czy tez masy owoców w zależności od typu uprawy.

Jej autorem jest Jan Danek, absolwent WSR w Krakowie. Staż naukowy zdobywał min.
w Stacji Doświadczalnej Uniwersytetu stanu Arkansans jak i Szkockim Instytucie Produkcji Roślinnej w Invergowire.Poradnik Jana Danka jest jednym z najlepszych źródeł informacji z zakresu uprawy maliny i jeżyny, gdyż to właśnie on jest autorem lub współautorem 15 odmian maliny w tym tak popularnych w naszych ogrodach odmian jak Polka i Polana. Zdobywał również od 1967 do 2012 roku doświadczenie w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej, więc jeśli marzy wam się uprawa maliny i jeżyny, wydanie II poprawione
i uzupełnione będzie dla was odpowiednim materiałem szkolącym teoretycznie.

5 komentarzy:

 1. Nie mam pojęcia o tych rzeczach, więc taka książka na pewno by się przydała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ktoś orientuje się gdzie jeszcze mogę zamówić tę książkę?\

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na chwilę obecną nie idzie dostać nawet używanych egzemplarzy. Jednak wiem, że końcem marca w Wydawnictwie Gaj będzie dostępna nowa książka o uprawie malin :)

   Usuń
  2. Jak coś książka o której wspominałam jest już dostępna pod adresem: http://www.wydawnictwogaj.pl/uprawa-malin-w-ogrodzie-i-gospodarstwie

   Usuń
 3. Mi by się na przyszły rok raczej przydała książka z przepisami, co z tymi jeżynami robić :D.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Zawsze was odwiedzam.
Buziaki :*