Halina Lizak - Świat według Romy

Takie książki - Taka Troche o Halina Lizak - Świat według Romy
Halina Lizak - Świat według Romy 

Tytuł: Świat według Romy
Autor: Halina Lizak
Rok wydania: 2019
Wydanie: I
Liczba stron: 444
Wydawnictwo: NowoCzesne
Rodzaj okładki: miękka
ISBN: 978-83-952497-0-9
Cena sugerowana: 45,99 zł

Świat według Romy to debiutancka książka Haliny Lizak. Historia zawarta na 444 stronach powieści opowiada o losach Romy i Jeremiego, małżeństwa próbującego ułożyć sobie na nowo życie po wielu latach wspólnego i nadal trwającego małżeństwa. Sam zamysł książki jest dość interesujący. Większość historii opowiadających o miłości dwojga ludzi obrazowanych jest na przykładzie młodszych osób. Oczywiście są wyjątki, jak chociażby film Dwoje do poprawki, jednak są to nieliczne przykłady.

Mimo że autorka pisze w sposób bardzo przyjemny i łatwy do czytania, muszę przyznać, że chwilami gubiłam się w historii. Być może wynika to z faktu, że lubię czytać książki za jednym do maksymalnie trzech podejść. W tym przypadku historię należałoby jednak dawkować na rozdziały, dając sobie znacznie więcej czasu na przeanalizowanie treści.

Osobiście miałam wrażenie, jakby autorka miała dobry plan, który nie wiedziała jak w odpowiedniej formie przekazać do końca. Chętnie jednak zapoznałabym się w przyszłości z innymi dziełami Haliny Lizak. Dostrzegam duży potencjał w pisarce i mam nadzieję, że na przyszłe powieści Halina Lizak obierze nieco inny plan tworzenia. Osobiście odbieram Świat według Romy jako cenną lekcję, że powinniśmy czasem przystopować i zastanowić się nad swoim życiem. Wejrzeć w głąb siebie i odszukać własne ja, bądź własne my.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu NowoCzesne


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapraszam na Fanpage: Taka Troche
Instagram: jusiak_k
YT: Taka Troche

2 komentarze:

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Zawsze was odwiedzam.
Buziaki :*