Jarosław Jakimowicz - Życie jak film

Takie książki - Taka Troche o Jarosław Jakimowicz - Życie jak film
Jarosław Jakimowicz - Życie jak film

Tytuł: Życie jak film
Autor: Jarosław Jakimowicz
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: 4eM
Rodzaj okładki: twarda
ISBN: 978-83-66242-21-0
Cena sugerowana: 39,90 zł

Książka "Życie jak film" Jarosława Jakimowicza jest autobiografią, opowiadającą o życiu aktora od lat młodości po chwilę obecną. Co ciekawe, inicjatorem pomysłu na spisanie historii z życia gwiazdy była sama Katarzyna Bonda. Jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów aktora, ale i dla wszystkich miłośników biografii, jak i innych utworów literackich, gdyż zmieniając niektóre wątki, z książki wyszłaby całkiem interesująca powieść.

Jak sam autor wspomina na początku swojego dzieła, nie jest to pozycja, która ujawnia ciekawe smaczki o innych, lecz prezentuje życie samego Jarosława. W 15 rozdziałach możemy zapoznać się z dość specyficznym życiem gwiazdy. Co prawda, postać Jarosława Jakimowicza nie była mi bliżej znana, lecz zamiłowanie do poznawania ludzkich historii skłoniło mnie do bliższego zapoznania się z "Życie jak film". Nie śledząc nigdy wcześniej losów aktora, czytanie wspomnień sprawiło mi tym większą radość, gdyż mogłam odnieść się do wspomnień bez perspektywy ukazanej wcześniej na łamach kolorowych gazet, czy serwisów plotkarskich, które jak dobrze wiemy, nie zawsze odzwierciedlają prawdziwe realia czyjegoś życia.

Muszę przyznać, że sposób, w jaki została ukazana życiowa droga Jakimowicza pokazuje, że Jarosław posiada również talent pisarski. Taktowne zobrazowanie zachowań nie taktownych, skromne, a zarazem nieumniejszające swojej wartości formy wypowiedzi nie pozwoliły oderwać się od treści. Jeśli zatem zechcecie sięgnąć po "Życie jak film" szykujcie się na pochłonięcie książki za jednym razem. Co więcej, uzupełnieniem treści są fotografie z poszczególnych etapów życia.  Nie wiem jednak na ile zawarte w autobiografii informacje były już wcześniej dostępne, jednak mogę zapewnić, że będzie to wciągająca podróż. Nic więc dziwnego, że na okładce widnieje rekomendacja jednej z najpopularniejszych polskich pisarek.Za możliwość przeczytania książki dziękuję 
wydawnictwu  4eM

Oficyna 4eM


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapraszam na Fanpage: Taka Troche
Instagram: jusiak_k
YT: Taka Troche

5 komentarzy:

 1. Przyznam, że jestem bardzo ciekawa tej książki. Pamiętam aktora z Młodych Wilków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś widziałem w nim potencjał, niestety ostatnio stał się niestety mocno "niewyraźny" jako aktor. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że powstała taka autobiografia. Po Twojej recenzji z przyjemnością po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aktor jednej roli pisze książkę. Dla koneserów.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja w ogóle nie kojarzę tego aktora? Aj.... Może za mało oglądam tv :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Zawsze was odwiedzam.
Buziaki :*