Karol Lipiński - Chłopiec bez przeszłości

Karol Lipiński - Chłopiec bez przeszłości
Karol Lipiński - Chłopiec bez przeszłości 

Tytuł: Chłopiec bez przeszłości
Autor: Karol Lipiński
Rok wydania: 2019
Wydanie: I
Tom: I
Liczba stron: 270
Wydawnictwo: AlterNatywne
Rodzaj okładki: miękka
ISBN: 978-83-947567-9-6
Cena sugerowana: 29,99 zł


Książka Karola Lipińsiego Chłopiec bez przeszłości to debiutanckie dzieło autora. Akcja powieści rozgrywa się w roku 2068. Głównym bohaterem jest młody chłopiec nieznający swej przeszłości oraz tego w jakim świecie życie. Zrujnowane miasto, zagrożenie ze strony tajemniczych Alf, przyjaźń, śmierć to tylko część z przedstawionych w książce zagadnień. 


Nie da się ukryć, że czasami dość ciężko jest ocenić czyjś debiut literacki. Chociaż z założenia mamy tutaj do czynienia z powieścią fantastyczną w moim mniemaniu książka wraz z głównym bohaterem przechodzi dość sporą przemianę. Począwszy od thrillera  po powieść fantasy, książkę o sztukach walki na kryminale kończąc. Niemniej jednak oceniam dzieło, jako dość udany debiut z dużym potencjałem. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na następne dzieła autora, gdyż Chłopiec bez przeszłości potrafi wzbudzić w człowieku zainteresowanie lekturą oraz zmusić, przynajmniej do chwilowej refleksji i czasami bardzo smutnego spojrzenia na to, co nas otacza oraz jakimi pobudkami jesteśmy kierowani. Dobrze jest zatem sięgnąć po książkę, która oprócz walorów rozrywkowych pozwala nam czasami poważnie zastanowić się nad tym, kim jesteśmy, bo być może sami jesteśmy niczym Chłopiec bez przeszłości..


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu: AlterNatywne


Wydawnictwo AlterNatywne


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapraszam na Fanpage: Taka Troche
Instagram: jusiak_k
YT: Taka Troche

6 komentarzy:

 1. Najważniejsze, że jest potencjał. To zawsze dobrze rokuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyrażasz się o tej książce bardzo pozytywnie.
  Jest to debiut, tym bardziej godny przeczytania.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Klimaty post apo są mi bliskie, pytanie brzmi czy aby z racji potencjału autora, nie chciał on tu dać za wiele i klimat się rozmywa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafna uwaga, że autor chyba za bardzo się starał :)

   Usuń
  2. Albo wcale nie chciał robić klimatu post apo, albo nie chciał iść utartym schematem tego gatunku? Jest wiele możliwości, może autor chciał zrobić odpowiednią mieszankę gatunków, a może miał to generalnie w czterech literach kiedy tworzył tą historię? Najważniejsze pytania brzmią jakie wrażenia zostawia książka, czy wciąga i zostaje w pamięci?

   Usuń
  3. Na pewno daje do myślenia, a to chyba najważniejsze..

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Zawsze was odwiedzam.
Buziaki :*