Matthew Syed - Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach

Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach
Black Box Thinking
Tytuł: Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach
Tytuł oryginalny: Black Box Thinking: The Surprising Truth About Success (and why some people never learn from their mistakes)
Autor: Matthew Syed
Rok wydania: 2017-2021
Tłumaczenie: Michał Jóźwiak
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Insignis
Rodzaj okładki: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-66575-88-2
Cena sugerowana: 44,99 zł

Metoda czarnej skrzynki jest pozycją z którą zapoznałam się już jakiś czas temu. Jednak jak długo przychodziło mi napisanie tego posta, tak długo trwała lektura owej książki. Mimo zbioru cennych informacji odniosłam wrażenie, iż uczę się z podręcznika. Szczegółowa analiza autora pozwoliła co prawda zrozumieć, jak powinniśmy uczyć się na błędach. Jednak skupianie się na niektórych niepowodzeniach, było dość trudne do naturalnego przyswojenia wiedzy. 

Chociaż nie jest to lekka lektura, metoda czarnej skrzynki pozwoliła rzucić szersze światło na to dlaczego zatajanie informacji na temat naszych niepowodzeń (również tych o katastrofalnych skutkach)  niesie nie tylko w teraźniejszości ryzyko powielenia błędów, ale i zabija innowacyjność.  Skupiając się na analizie błędów (naszej czarnej skrzynce), jako źródle danych możemy wnieść się nie tylko na wyższy poziom jako człowieczeństwo, ale zapewnić sobie coraz większe bezpieczeństwo. Niemniej jednak wymaga to dużo pracy ze względu na reformę kar. Zamiast obawiać się konsekwencji czynów niezależnych do końca od nas. Powinniśmy robić wszystko, aby wyciągnąć z nich lekcje na przyszłość.Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu: Insignis

Wydawnictwo Insignis- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Zapraszam na Fanpage: Taka Troche  
Instagram: jusiak_k
TikTok: jusiak_k


GDZIE KUPIĆ?

2 komentarze:

  1. Nie słyszałam nigdy o tej metodzie. Ależ to musi być ciekawa publikacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym sięgnąć po tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.
Zawsze was odwiedzam.
Buziaki :*